EFOP-3.2.3-17-2017-00061

Széchenyi 2020 – EFOP-3.2.3-17-2017-00061

A projekt címe: “A köznevelés digitális műhelye”
A projekt azonosító száma: Széchenyi 2020 – EFOP 3.2.3-17-2017-00061
A projektben résztvevő intézmények:
Bolyky Tamás Általános Iskola
Ózdi József Attila Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium
Újváros Téri Általános Iskola
Vasvár Úti Általános Iskola

Elnyert támogatási összeg (bruttó): 110 millió Ft
A támogatás mértéke: 100%

A projekt megkezdésének dátuma: 2018. 01. 01.
A projekt befejezésének tervezett dátuma: 2021. 06. 30.

A projekt olyan, digitális pedagógiai módszertani csomagokra épülő pilot programot valósít meg, amely a bevont 4 köznevelési intézményben dolgozó pedagógusok digitális felkészültségét, módszertani kultúráját növeli, a mindennapi pedagógiai munkájuk során az IKT-használatukat erősíti.

Kedvezményezett neveKazincbarcikai Tankerületi Központ
Projekt azonosító számaEFOP 3.2.3-17-2017-00061
A projektben résztvevő intézményekBolyky Tamás Általános Iskola
Ózdi József Attila Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium
Újváros Téri Általános Iskola
Vasvár Úti Általános Iskola
Projekt címeA köznevelés digitális műhelye
Elnyert támogatási összeg (bruttó)110.000.000 Ft
A szerződött támogatás mértéke (%)100%
A projekt tartalmának bemutatásaA projekt olyan, digitális pedagógiai módszertani csomagokra épülő pilot programot valósít meg, amely a bevont 4 köznevelési intézményben dolgozó pedagógusok digitális felkészültségét, módszertani kultúráját növeli, a mindennapi pedagógiai munkájuk során az IKT-használatukat erősíti. Mindezt a digitális és egyéb kulcskompetenciák hatékonyabb fejlesztése érdekében. Továbbá cél, hogy fejlődjön tanulóink matematikai, szövegértési, digitális és természettudományos,
problémamegoldó és kreatív kompetenciái, valamint a pedagógusok IKT tudása, módszertani kultúrája, motivációja; IKT-eszközök használatának
beépülése a tanítás-tanulás és az értékelés folyamatába..
A projekt megkezdésének dátuma2018.01.01.
A projekt befejezésének tervezett dátuma2021.06.30.

Tehetségműhely – Robotika

A robotikával – robotprogramozással foglalkozó tehetségműhely célja, hogy a rendelkezésre álló eszközparkra építve megkeresse az ebben tehetséges gyerekeket, és lehetőséget biztosítson tehetségük kibontakoztatására. A technikai ellátottság az intézményben megfelelő mennyiségű, többféle típusú LEGO-robot készlet formájában rendelkezésre áll. Ez a terület az, amely a kor technikai kihívásainak leginkább megfelel, és a jövő egyik meghatározó irányvonalának mutatkozik. A hozzá szükséges eszközök viszont drágák, így az otthoni előrehaladás sok esetben megoldhatatlan.

A tanórai programozási időkeret is szűkös, hiszen a heti 1 óra informatika (digitális kultúra) a problémamegoldó feladatokon túl az informatika minden más területével is kell, hogy foglalkozzon. Ezt kívánja a műhely kibővíteni az arra fogékony gyerekek számára. Az órai anyag csak ízelítő, és mindenki számára feldolgozható, míg a műhely megpróbál ablakot nyitni a szélesebb körű lehetőségekre, az egyre univerzálisabb felhasználásra. Ezek mellett a komolyabb matematikai képességeket is igényli és fejleszti, természetesen a logikus-algoritmikus gondolkodással együtt.